Hírek, események

shutterstock_1609213261 madareteto scaled 1

Madáretetés

2024.01.22.

Igyekszünk a környezetünk szeretetére, védelmére nevelni a gyermekeket, mindennapi foglalkozásainkat a környezetünk aktuális jellegzetességeihez igazítjuk. Szoros kapcsolatban éljük óvodai életünket a természettel, különböző játékos tevékenységeken keresztül tanítjuk meg a gyermekeknek, hogy hogyan óvják a minket körülvevő világot, beleértve a legapróbb élőlényeket is.A téli fagyok beköszöntével énekes madaraink hálásan fogadják a madáretetők kihelyezését, melyben található élelem könnyebben megszerezhető, energiában dús táplálékforrásként szolgál a számukra. A mindennapos foglalkozások során minden gyermek napról-napra többet tudott meg a madarakról, a madáretetés fontosságáról. Kreatív alkotásokon, madaras meséken, dalokon keresztül kerülhettek közelebb a kis állatokhoz. Az óvodásokkal közösen helyeztünk el madáretetőt, kis kezükkel reményekkel telve, az önzetlen segítségadás szándékával szórták bele a magokat. A fagyok megszűntéig a gyermekek gondoskodni fognak madáretetők feltöltöttségéről, hiszen kis szárnyas barátaink minden nap számítanak ránk. A naphosszat ablakból kukucskáló, éhes madarakat váró gyermektekintetek adják a bizonyosságot: ,,jónak lenni jó``. Igyekszünk erre a szemléletre nevelni óvodásainkat. Ahogyan csillogó szemmel várják a madárkákat, úgy próbáljuk őket a mindennapokban is az apró dolgok örömteli megélésére biztatni, környezetünket és egymást segítve, szeretve.

ujrahasznositas gyerekeknek3 1024x683

Hasznosítsunk újra!

2023.11.20.

A környezettudatos életre való nevelést, a környezetünk megóvásának fontosságát folyamatosan igyekszünk a gyermekeinkben elplántálni. Ezen a héten viszont kiemelt figyelmet fordítottunk erre a témára. Megpróbáltunk minél több dolgot újrahasznosítani. Megkértük a gyerekeket, hogy hozzák be otthonról azokat a műanyag flakonokat, kartondobozokat, kupakokat, és mindenféle papír dolgokat, amiket otthon már kidobnának a kukába. Egész héten ebből az otthonról elhozott „szemétből” alkottunk szebbnél szebb, érdekesebbnél érdekesebb dolgokat. Meséltünk, vágtunk, ragasztottunk, festettünk. Közben énekeltünk, beszélgettünk és jól éreztük magunkat. A közös munka öröme, a tudat, hogy tettünk a környezetünkért, jó érzéssel töltött el gyermeket, felnőttet egyaránt.

1c4aa92b22ed27496724b7ea86b3f3b6

Október

2023.11.06.

Fontos feladatunknak tartjuk az óvodában, hogy a gyermekek megismerkedjenek a különböző népszokásokkal, néphagyományokkal.Október hónapjában sem történhetett ez másképp, így egyik projekthetünk a szüreti hagyományok, betakarítás témakörét dolgozta fel.A gyermekek megtapasztalhatták, hogy hogyan lehet mustot készíteni, s ehhez ők maguk gyűjtötték be a szőlőtermést. Elsétáltunk az egyik szőlősgazda pincéjéhez, ahol a gyermekek saját maguk vehettek részt a szüreti munkálatokban, majd a szőlő feldolgozásában és préselésében is aktívan tevékenykedtek.Az aprócska kezek szorgosan szemezgették a szőlőt, majd kíváncsian szemlélték a sokak számára ismeretlen szőlőprést. Bővültek ismereteik a régen használt eszköz kipróbálása közben, s aktívan vehettek részt a munka jellegű tevékenységekben, melyet láthatóan nagyon nagy örömmel végeztek.Büszkén kóstolták és kóstoltatták meg az általuk elkészített frissítő italt a többi csoport gyermekeivel.Vizuális tevékenységeinkben is megjelentek a különféle betakarításra váró zöldség és gyümölcsféléink, ki szőlőt, almát, répát jelenített meg változatos technikákkal elkészítve.Más csoportokban eközben a gyermekek elleshették a kompót és befőttkészítés fortélyait, gyümölcssalátát készítettek és számos zöldség és gyümölcsféle betakarításával kapcsolatban gyűjtöttek tapasztalatokat.Kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy a gyermekek környezethez való viszonya pozitív irányba fejlődőn, melynek érdekében ezen a héten is mindent megtettünk.