Honlap testreszabása




készítette a honlap.hu


Hírek, események

child girl young caucasian preview

Hogyan lehet felkészülni szülőként a digitalizációval kapcsolatos nevelési kihívásokra?

2024.10.15.

A gyermekek – életkori sajátosságaik miatt – a felnőttekétől eltérő befogadási, élményfeldolgozási képességgel rendelkeznek. Az internet tervezői a felnőtt felhasználókat tartották szem előtt és nem voltak tekintettel a gyermekekre. Utópisztikus elképzelés lenne, hogy minden felhasználó egyenlő. A pozitívumokkal mindannyian tisztában vagyunk: kényelem, kapcsolatteremtés, kreativitás, oktatás, információáramlás és a kereskedelem területe.

Megnézem
4_digimini3

DigiMini3 kutatás - A digitalizáció hatása a bölcsődében

2024.10.12.

Az elmúlt években a Digitális Gyermekvédelmi Stratégia keretében végzett kutatás célja az volt, hogy megvizsgálja mi jellemző ezen a téren a bölcsődés korosztályra. Az OkosÓvoda programba bekapcsolódó intézmények kisgyermekekkel foglalkozó szakemberei által vezetett és beküldött megfigyelési naplók által rendkívül nagy méretű és érdekes anyagra tettünk szert, amelyet 2024-ben, a 2023-as naplókkal együtt dolgoztunk fel.

Megnézem
2_gyerek fokuszcsoport

DigiMini1 kutatás- Mit gondolnak az óvodások a „kütyüzésről”?

2024.10.06.

A DigiMini1 kutatás alapján elmondható, hogy az intézményekben (a mintában szereplő óvodák mintegy 40%-ban) elsősorban (vagy kizárólag) szemléltetésre, az előírt témák illusztrálására használják az okoseszközöket, az internetet, ennek lehetséges oka elsősorban az eszközhiány, a megfelelő pedagógus-továbbképzések hiánya.Interaktivitás, a gyermekek bevonása digitális tevékenységekbe nagyjából minden ötödik óvodában fordul elő, minden tizedik óvodában pedig fejlesztő alkalmazásokat is használnak. Az online világ lehetőségeivel tisztában levő és egyben valóban innovatív óvodapedagógusi tevékenység azonban ritka.

Megnézem
shutterstock_1609213261 madareteto scaled 1

Madáretetés

2024.01.22.

Igyekszünk a környezetünk szeretetére, védelmére nevelni a gyermekeket, mindennapi foglalkozásainkat a környezetünk aktuális jellegzetességeihez igazítjuk. Szoros kapcsolatban éljük óvodai életünket a természettel, különböző játékos tevékenységeken keresztül tanítjuk meg a gyermekeknek, hogy hogyan óvják a minket körülvevő világot, beleértve a legapróbb élőlényeket is.A téli fagyok beköszöntével énekes madaraink hálásan fogadják a madáretetők kihelyezését, melyben található élelem könnyebben megszerezhető, energiában dús táplálékforrásként szolgál a számukra. A mindennapos foglalkozások során minden gyermek napról-napra többet tudott meg a madarakról, a madáretetés fontosságáról. Kreatív alkotásokon, madaras meséken, dalokon keresztül kerülhettek közelebb a kis állatokhoz. Az óvodásokkal közösen helyeztünk el madáretetőt, kis kezükkel reményekkel telve, az önzetlen segítségadás szándékával szórták bele a magokat. A fagyok megszűntéig a gyermekek gondoskodni fognak madáretetők feltöltöttségéről, hiszen kis szárnyas barátaink minden nap számítanak ránk. A naphosszat ablakból kukucskáló, éhes madarakat váró gyermektekintetek adják a bizonyosságot: ,,jónak lenni jó``. Igyekszünk erre a szemléletre nevelni óvodásainkat. Ahogyan csillogó szemmel várják a madárkákat, úgy próbáljuk őket a mindennapokban is az apró dolgok örömteli megélésére biztatni, környezetünket és egymást segítve, szeretve.

Megnézem